KAÇIRDIĞI TAKSİYLE YAYAYA ÇARPTI, "AKLIMA ESTİ KAÇIRDIM" DEDİ
13 Nisan 2021 Salı 16:44

 

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde müşteri gibi bindiği ticari taksiyi kaçıran şüpheli kadın, bir yayaya çarparak yoluna devam etti. Peşine takılan taksiciler tarafından önü kesilerek durdurulan, polise teslim edilen kadının, emniyetteki ilk ifadesinde 'Aklıma esti, öyle yaptım' dediği ileri sürüldü.

Dün akşam saat 19.30 sıralarında Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan bir taksi durağında şoför Murat Ç., aracın anahtarını kontak üzerinde bırakarak taksi durağının içerisine girdi. Bir süre sonra Neşe K. isimli şüpheli kadın, müşteri gibi yöneldiği taksinin arka koltuğuna oturdu. Yolcuyu gören Murat Ç., kısa bir süre sonra aracına yöneldiği esnada, ön koltuğa geçen Neşe K., aracı çalıştırıp uzaklaştı.

KAÇIRDIĞI ARAÇ İLE YAYAYA ÇARPTI

Murat Ç. ile taksi durağındaki diğer şoförler harekete geçti. Durak önünde bekleyen taksilere binen sürücüler, Neşe K., idaresindeki aracı takibe aldı. Yakınlarda bulunan pazar yerinin olduğu sokağa giren Neşe K., Y.T. isimli yayaya çarparak yoluna devam etti. Koordineli bir şekilde aracı takip eden taksi sürücüleri bir süre sonra otomobilin önünü keserek Neşe K’yi durdurmayı başardı. Araçtan indirilen Neşe K., ihbar üzerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. Öte yandan, taksinin çarptığı Y.T’nin ayağının kırıldığı ve kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

"AKLIMA ESTİ ÖYLE YAPTIM"

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Neşe K.'nin psikolojik sorunları olduğu öne sürüldü. Emniyetteki ilk ifadesinde pes dedirten bir savunma veren Neşe K.'nın ifadesinde, "Aklıma esti, öyle yaptım. Canım istedi" dediği öne sürüldü. Şüphelinin emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

@radyotrafik35