YAŞAYANLAR KAVŞAĞI İÇİN ÇALIŞMALAR BU YIL BAŞLIYOR
19 Ocak 2021 Salı 13:26


Yaşayanlar Kavşağı projesinde nasıl bir yol izlenecek? İhalesi tamamlanan Çiğli Tramvayı’nda son durum ne? Sarnıç Yolu’ndaki düzenlemeler ne zaman hayata geçirilecek? İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Radyo Trafik İzmir’de anlattı.

Radyo Trafik İzmir’de yayınlanan “Ulaşıma Dair Özel” programında Esra Balkanlı, kent ulaşımına yön verenleri ağırlamaya devam ediyor. Programın bu haftaki konuğu İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, 2021 yılı hedeflerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. 

YAŞAYANLAR KAVŞAĞI İÇİN PROJE HAZIR

İzmir’in en işlek ve yoğunluk yaşanan bölgelerine dair projeler hazırladıklarını anlatan Eser Atak, Karabağlar Yeşillik Caddesi üzerinde bulunan ve sıklıkla tıkanmaların görüldüğü Yaşayanlar Kavşağı için 1 kilometrelik viyadüklü bir geçiş planladıklarını söyledi. Genel Sekreter Yardımcısı Atak, projenin hazır olduğunu belirterek, “Yol üstünde ana isale hattımız var. İsale hattını başka bir yere taşımak maliyetli bir şey. İZSU alt yapıyı deplase edecek. İsale hattı, projeyi engelleyen taraftan taşınıp yeni bir hat döşenecek. Bu işlem yapılırken kent genelinde su kesintileri yaşanacak. Ardından projemiz devreye girecek. 2021 yılında bu işe başlamayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SARNIÇ YOLU’NA YAPILAN ALTIN DOKUNUŞ NE ZAMAN HAYATA GEÇECEK?

Sarnıç’ta düzenlemesi devam eden altın dokunuş hakkında da bilgiler veren Eser Atak, yaptıkları şerit ilaveleri ve orta refüj eklemesiyle bölgede yaşanan birikmelerin önüne geçileceğini kaydetti. Atak, bölgedeki geçiş noktalarındaki düzenlemelerle trafik yoğunluğunu azaltmayı planladıklarını  belirterek, çalışmaların 10 güne kadar tamamlanacağını, sonrasında gerekirse yeni müdahaleler yapacaklarını bildirdi. 

"BİR ALTIN DOKUNUŞ DA SARNIÇ YOLU’NA" haberi için tıklayın; http://haber.radyotrafikizmir.com/haber-detay.php?id=4891

2021 ULAŞIM HEDEFLERİ

Belediye olarak ulaşım yatırımlarına yoğun bir şekilde devam ettiklerinin altını çizen İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, yapım ihalesi tamamlanan Çiğli Tramyavı’nın temelinin bu ay içerisinde atılacağını söyledi. Geçen yıl ESHOT’un aldığı otobüslerin teslimine başlanacağını bildiren Atak, “Narlıdere Metrosu’nun yüzde 70’i tamamlandı. Bu yıl içinde bütün tüneller açılmış olacak. Önceki sene göçüğün de yaşandığı Halkapınar depolama alanı ile ilgili yakın zamanda yeniden ihaleye çıkacağız. Gaziemir’deki 9 Eylül Üst Geçidi de bu yılki programımızda. Kamulaştırma süreçleri sürüyor.” açıklamasını yaptı. 

RADYO TRAFİK İZMİR’E TEŞEKKÜR

Genel Sekreter Yardımcısı Atak, pandeminin yarattığı krizle mücadele ederken bütçe olanakları çerçevesinde yatırımlar yaptıklarını, İzmir’i çok daha yaşanılır bir hale getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Atak ayrıca, Radyo Trafik İzmir’in kent trafiğine katkısından bahsederek, “Kent trafiğinde sesimizi duyuran önemli mecralardan birisiniz. Bize büyük katkı sağlıyorsunuz. Vatandaşlarımızın trafikte karşılaştıkları sorunları yetkili birimlere aktararak sorunun çözülmesinde büyük rol oynuyorsunuz. İyi ki varsınız.” dedi.

@radyotrafik35