ALTINYOL’DA TAŞIT TRAFİĞİNİN YER ALTINA ALINMA PROJESİ HIZLANIYOR
10 Ekim 2019 Perşembe 19:56

 

RADYO TRAFİK İZMİR ÖZEL HABER / İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde gerçekleştirilecek trafik düzenlemeleri için ilçe belediyelerini bilgilendirmeyi sürdürüyor. Bayraklı Belediyesi’ne yapılan sunumla ilçe trafiğini rahatlatacak projeler anlatıldı, belediyenin talepleri dinlendi. Toplantıda öne çıkan projeler Altınyol’da trafiğin yer altına alınması ve Özkanlar’ın yayalaştırılması oldu. 

İzmir trafiğini rahatlatmak için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Ana Planı’nın detaylarını merkez ilçelerle paylaşmaya devam ediyor. Buca, Menemen ve Bornova’nın ardından Bayraklı Belediyesi yetkilileriyle bir araya gelindi. Bayraklı Belediye Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Serdar Sandal, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel ve birim müdürleri katıldı. Ulaşım Ana Planı’nın ve Bayraklı Belediyesi’nin taleplerinin değerlendirildiği toplantıyı Radyo Trafik İzmir ekibi de takip etti.

BAYRAKLI’DA YAPILACAK TRAFİK DÜZENLEMELERİ

Toplantıda ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı ilçesinde uygulayacağı ve Ulaşım Ana Planı dahilinde olan projelerin sunumu yapıldı, planlanan düzenlemeler hakkında Başkan Sandal’a bilgi verildi. Dumlupınar, Pehlivanoğlu, Adliye Kavşağı kısa vadeli projeler içinde yer alırken, Bayraklı Üst Geçit Kavşağı ve EGEMAK Kavşağı orta vadeli projeler olarak dikkat çekti. Raylı sistem planlamaları, bazı sokaklarda yapılacak uygulamalar, tretuvar düzenlemeleri, bisiklet yolları ve yeni yaya üst geçidi projeleri de sunumda yer aldı.

SAHİLE KESİNTİSİZ ULAŞIM TALEBİ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal, Bayraklı ilçesi sınırları içinde deniz olduğunu ama vatandaşların denize ulaşamadığını belirterek, “Deniz ile karayı hem yolla hem de demiryoluyla bölüyoruz. Denizi ve sahili verimli kullanamıyoruz. Bayraklı İskelesi’ni hareketlendirmeliyiz. Smryna Meydanı ve Sevgi Yolu’na vapurla gelenlerin de rahat ulaşması için Altınyol’un bir bölümünde trafiğin yer altına alınması en önemli hedeflerimizden.” ifadelerini kullandı.

ALTINYOL’DA TRAFİK YER ALTINA ALINIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak ise, Altınyol’da Bayraklı Belediyesi’nin önünde taşıt alt geçidi yapılması için bir ön proje hazırlandığını hatırlatarak, “Proje ihalesine başlayabiliriz. Daha detaylı çalışacağız.” dedi.

ÖZKANLAR YAYALAŞTIRILACAK MI?

Toplantıda ayrıca Haşim İşcan Caddesi’nin taşıt trafiğine kapatılıp, yayalaştırılması da gündeme geldi. Bu konuda alternatif yolların belirlenmesi ve bölge halkının görüşünün alınması hakkında görüş birliğine varıldı.


 

@radyotrafik35