RADYO TRAFİK İZMİR DUYURDU, SORUN ÇÖZÜLDÜ
9 Temmuz 2019 Salı 17:59

 

Radyo Trafik İzmir, gönüllü muhabirlerinden gelen ihbarlar doğrultusunda İzmirlinin sesi olmaya devam ediyor. Gaziler Caddesi’ndeki çalışma nedeniyle yayaların akan trafikte kaldırım yerine yolda yürümek zorunda kaldığı ihbarının ardından yaptığımız haber ses getirdi ve çalışma planlanandan daha erken tarihte bitirildi. Böylece hastaneler bölgesinde yayaların yaşadığı sıkıntılar en kısa sürede giderildi.

Radyo Trafik İzmir gönüllü muhabirleri geçtikleri güzergahlarda karşılaştıkları sorunları haber merkezimize iletmeye, Radyo Trafik İzmir ise sesiniz olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde haber merkezimize ulaşan bir gönüllü muhabirimiz, Gaziler Caddesi’nde yapılan çalışma nedeniyle yayaların yaşadığı zorluklardan bahsetmişti.

“Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde kaldırım çalışması yapılıyor ama hiç çalışan yok. Başlayıp bırakmışlar. Otobüs durakları ile hastane girişi arası çok yoğun kullanılan bir yer. Denetlemenin olmaması gerçekten çok üzücü. İnsanımızın kıymeti hiç mi yok? Yayalar akan trafikte yolda yürüyor. Bebek arabasıyla ışıklarda duran arabaların arasında bekliyorlar. Yayalar için güvenlik koridoru yapılmalı. Umarım kimsenin başına bir şey gelmez.”

Yaptığımız haberin ardından Radyo Trafik İzmir’e ulaşan GDZ Elektrik yetkilileri en kısa sürede gerekli kontrollerin sağlanacağını bildirdi. 

Radyo Trafik İzmir ekibinin yaptığı incelemelerin ardından yeniden temas kurduğumuz GDZ Elektrik’ten aldığımız yanıt şöyle oldu:

“Bahse konu adreste ilgili çalışmaların tamamlandığı tespit edilerek, gerekli düzenlemelerin yapıldığı belirlenmiştir. Asfaltlama çalışmaları için ise İzmir Büyükşehir Belediyesi AYKOME birimi tarafından 09.07.2019 tarihi itibari ile incelemeler yapılacağı belirlenmiştir.”

Çalışmanın 20 gün kadar süreceği bildirilmişti. Planlanan tarihten önce çalışmayı bitiren ve yayaların daha fazla zorluk yaşamasını önleyen GDZ Elektrik yetkililerine Radyo Trafik İzmir ailesi olarak teşekkür ederiz.

İzmirlinin sesi olan Radyo Trafik İzmir, gönüllü muhabirlerinden gelen bütün ihbarları değerlendirip, yetkililere aktarmaya devam edecek. Siz de semtinizdeki, mahallenizdeki, sokağınızdaki bütün sorunları bize iletin, sesiniz olalım.

Tel: 0232 456 11 11
WhatsApp: 0549 456 11 10
Twitter: radyotrafik35
İnstagram: Radyo Trafik İzmir
Facebook: Radyo Trafik İzmir
e-mail: bilgi@radyotrafikizmir.com
www.radyotrafikizmir.com

@radyotrafik35