BOZUK YOLA “HALI”LI ÖNLEM
1 Mart 2019 Cuma 16:21


İzmir’de çok sık rastlanılan bozuk yollar için İzmirliler kendince önlem almaya devam ediyor. Buca İnönü Mahallesi’nde vatandaşlar araçların geçebilmesi için derin çukurları halıyla kapladı. Radyo Trafik İzmir ekibine konuşan mahalle sakinleri sorunun bir an önce giderilmesini bekliyor.

İzmir’in Buca ilçesinde altyapı çalışmaları nedeniyle kazılan yollarda gerekli önlemlerin alınmaması, yoğun yağmurların da etkisiyle çukurların daha da derinleşmesine neden oldu. İnönü Mahallesi ‘nde bulunan 672 ve 677 Sokak’ta yaşayan İzmirliler, altyapı çalışmalarının 3 ay önce yapıldığını fakat asfaltlama yapılmadığını belirterek, araçların yoldan geçmekte zorlandığını , hatta sokakta yürümenin bile zor olduğunu bildirdiler. Sokaklardaki derin çukurlar nedeniyle bölgeden geçen 150 hat numaralı belediye otobüsü de iptal edilmiş. 

Mahalle sakinlerinden  Metin Uzuner, ”Mahallemizde altyapı çalışmaları 3 ay önce başladı fakat sonra asfaltlama çalışması yapılmadı. Çukurlar yağışlarla birlikte iyice derinleşti. Yollarımız bozuk, arabaların lastikleri zarar görüyor.” dedi.

Bozuk yola halı sererek önlem almaya çalışan mahalle sakinleri, ”3 aydır rezillik çekiyoruz. Taksi çağırıyoruz gelmiyor. Ambulans ve itfaiye giremiyor, araçların çoğunun lastikleri kesiliyor, jantları eğiliyor. Engelli komşularımız yollar yüzünden tekerlekli sandalyelerini kullanamıyor.” ifadeleriyle yaşadıkları zorlukları Radyo Trafik İzmir ekibine anlattılar.

Buca İnönü Mahallesi sakinleri, yetkililerden bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

@radyotrafik35