"NARLIDERE'DE İŞSİZ İNSAN KALMAYACAK"
19 Şubat 2019 Salı 16:44

 

Cumhur İttifakı Narlıdere Belediye Başkan Adayı Süleyman Kocabıyık, Radyo Trafik İzmir’de Narlıdere'nin sorunlarını ve bu sorunları gidermek için düşündüğü projelerini anlattı. Kocabıyık, başkan seçilmesi halinde Narlıdere'nin menfaatlerini koruyacağını belirtirken, yapacakları işlerle ilçede işsizlik sorununun kalmayacağını açıkladı.

31 Mart yerel seçimleri öncesi Radyo Trafik İzmir belediye başkan adaylarını ağırlamaya devam ediyor. Cumhur İttifakı Narlıdere Belediye Başkan Adayı Süleyman Kocabıyık, “Adaylar Trafikte” programında Esra Balkanlı’nın sorularını yanıtladı. Kocabıyık'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

"EKSİKLERİ GÖRÜYORUZ VE ÜRETEBİLİYORUZ"

"Her zaman bir MHP'liydim ama siyasete çok girmedim. Adaylık teklifi gelince biraz çelişkili baktım, sonunda Narlıdere'ye katkı sağlayacağımız düşünüp aday olmaya karar verdim. Eksikleri görüyoruz ve diğerlerinin aksine aynı zamanda üretebiliyorum. Bir genç olarak profesyonel çalışmalar yapıp, yararlı ve yaratıcı işler yapacağız."

"NARLIDERE'YE İHANET EDİLİYOR"

"İzmir hala vahşi çöp toplama denilen yöntemi kullanıyor. Çöpleri toplayıp yakıyorlar. Manisa çöpleri enerji haline getiriyor. Bizde böyle bir şey yok. Bizim de geri dönüşümü sağlamamız lazım. Biz belediye başkanlığını aldığımız andan itibaren toplanan çöpler enerji kaynağı olarak geri dönecek. İzmir "Türkiye'nin İncisi" denilen şehirlerin başında geliyor. Narlıdere'ye de ihanet edilmekten başka bir şey yapılmıyor. Sahilevleri Mahallesi'nde güzel bir düzenleme var, takdir etmek lazım ama alt yapı konusunda çok fazla eksik var."

"TURİZMİ GELİŞTİRMELİYİZ"

"Narlıdere'nin nüfusu 86 bin... Bire bir görüşmeler yapıyoruz. Yollar köstebek yuvası halinde. Bazı bölgeler uyuşturucu kullananların uğrak yeri oldu. Öncelikle Narlıdere'de düzenlemeler yapıp, güvenli hale getirmeliyiz. Çatalkaya Tepesine seyir terası yapmak gibi bir hedefimiz var. Narlıdere turizmini geliştirmeliyiz. Güngören Caddesi'ni restore edip trafiğe kapatırsak turist gelir, esnaf da kazanır." 

"İNSANLARIN YÜZÜNE ŞEREFİMLE BAKMAK İSTERİM"

"Şu an neysem seçildikten sonra da aynı şekilde devam edeceğim. Eğer başkan seçilirsem insanların yüzüne şerefimle bakmak isterim. Bir kişiyi kayırırsam tepki gösterecek bir aşiret var arkamda. Mevcutta onaylanmış kentsel dönüşüm projeleri var. 14 bin konut daha yapılacak. Bu kanunla düzenlendiği için önüne geçemeyiz ama önemli olan insanların haklarını yememek. Kentsel dönüşümde müteahhite bir pay veriliyor, belediye de pay istiyor. Alıp almamak belediyenin inisiyatifindedir, ben bu payı almayacağım. Bana gelen bütçe bana yeter, topladığımız vergiler, aldığımız kiralarla giderlerimizi dengeleyebiliriz. Narlıdere'nin menfaatini korurum. Büyük projeler için de yap-işlet-devret modelini uygularız.'

"NARLIDERE'YE AKIN EDECEKLER"

"Yapacağımız projeler sayesinde çevre ilçelerden Narlıdere'ye akın edecekler. Narlıdere'ye her gün 7-8 bin insan gelecek. Yaş ilerledikçe herhalde bazı şeylerden uzaklaşıyorlar. Mevcut belediye düşünüyor ama yapmıyor. İnsanları Narlıdere'ye çekmek için gerekli ortam var ama bir çivi dahi çakılmamış. Yaşar Kemal Kültür Merkezi'ne gittim, muazzam bir yer ama adı kültür merkezi olmasına rağmen sadece restoran var. Bu şekilde atıl vaziyette bekleyen çok fazla alan var. Narlıdere'nin bir tarafına hiç dokunulmamış. 3 kilometre sahil bandımız var ama yeterli sayıda umumi tuvalet yok. Belediyenin bir tane işletmesi yok, neden? Özel işletmeler ise çok pahalı. Belediye ortak şartlar altında herkesi korumak durumundadır. Ama bu kabiliyete sahip değiller."

"NARLIDERE'DE İŞSİZ İNSAN KALMAYACAK"

"Ali Onbaşı Deresi vadisinde her şey olacak, sahilde en az 2 tane belediye büfesi olacak. Kendi kendini temizleyen umumi tuvaletler koyacağız. Burada çalışacak insan sayısı da bin 200 olacak. Projelerimizi hayata geçirdiğimiz takdirde Narlıdere'de bir tane işsiz insan kalmayacak. Narlıdereliler beni kendi çocukları gibi görsünler, MHP'liyim ama ben önce Narlıdereliyim."

@radyotrafik35