BALÇOVA'DA TEK YÖN SIKINTISI
24 Ekim 2018 Çarşamba 17:56

 


İzmir’in ilk ve tek trafik radyosu 102.5 Radyo Trafik İzmir, trafiğin ve şehrin nabzını dinleyenleriyle birlikte tutuyor. Yaşadığınız ya da sıklıkla kullandığınız bölgelerdeki sıkıntıları ve bu sıkıntıların giderilmesi için önerilerinizi bize yazın, yayınlayalım…

Balçova’da ikamet eden Tüketiciyi Koruma Derneği İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Tamer Gören Balçova’dan çevre yoluna çıkış için kullanabilecekleri sokakların tek yön olması nedeniyle yaşanan sorunları Radyo Trafik İzmir ekibine anlattı. 

Gören, “Evimden arabamla çıkıp, Fahrettin Altay Meydanı'na inmek ya da Fuat Köprülü Sokağı’ndan Gaziemir istikametine ve çevre yoluna çıkış yapabilmek için kullanabileceğimiz sokaklarda tek yön uygulaması var. Bu nedenle Fethibey ve Ekrem Güer Sokakları'ndan gelip Fuat Köprülü Sokağı’ndan Gaziemir’e doğru devam edip Ziya Gökalp Sokağı’ndan Fahrettin Altay Meydanı'na ulaşmaktayım. Özellikle sabah 07.30-8.30 saatleri arasında Ekrem Güer Sokak ile Fuat Köprülü Sokağı’nın kesişme noktasından itibaren araç yoğunluğu oluşmakta, trafik durma noktasına gelmekte. Çünkü Fuat Köprülü Sokağı’ndan çevre yoluna çıkmak için hızla ilerleyen araçlar nedeniyle Ekrem Güer Sokağı’ndan gelen araçlar kendilerine geçiş için fırsat bulamamakta” ifadelerini kullandı. 

Yaşanan sıkıntıların giderilmesi için önerilerde bulunan Tamer Gören "Fuat Köprülü Sokağı’nın Ekrem Güer Sokağı ile kesişme noktasına 3-5 metre kala Fuat Köprülü Sokağı üzerine yapılacak bir kasis ile buradan çevre yoluna çıkan araçların hızı yavaşlatılabilir. Böylece Ekrem Güer Sokağı’ndan gelen araçların geçişi emniyetli hale gelecek. İkinci önerim ise Fuat Köprülü Sokağı ile Ekrem Güer Sokağı’nın kesişme noktasına trafik ışığı konulmasıdır." şeklinde konuştu.

Radyo Trafik İzmir aracılığıyla düşünce, görüş ve önerilerinizi aktarabilirsiniz.

Tel: 0232 456 11 11
WhatsApp: 0549 456 11 10
Twitter: radyotrafik35
İnstagram: Radyo Trafik İzmir
Facebook: Radyo Trafik İzmir
E-Mail: bilgi@radyotrafikizmir.com
www.radyotrafikizmir.com

@radyotrafik35