İZMİRLİLER EVDEN ÇIKMADI
30 Eylül 2018 Pazar 17:43

Tropik fırtınanın daha çok Çeşme'de etkili olacağı şeklindeki tahminler nedeniyle tatilcilerin ilçeye gelmemesi, çarşı esnafını etkiledi. 

İki günden beri tropik fırtınanın Çeşme'yi ve Ege kıyılarını etkileyebileceği şeklindeki uyarılar, Meteoroloji'nin tropik fırtınanın kuzeye yöneldiği açıklamasına rağmen hafta sonunu Çeşme'de geçirmeyi planlayan tatilcilerin tatillerini ertelemelerine yol açtı. İlçedeki otellerde rezervasyon iptalleri yaşanırken, günübirlikçi tatilcilerin de gelmemesi esnafı etkiledi. Her zamanki hareketliliğin yaşanmadığı Çeşme çarşısındaki bazı dükkanların hiç açılmaması da dikkat çekti. Açık olan dükkanların iş yapamamaları, esnafın "Fırtına ve yağmur Çeşme'yi etkilemedi ama bizleri etkiledi" şeklinde yakınmalarına yol açtı. 

 

MEKANLAR BOŞ KALDI

Aynı durum kentin merkezinde de gözlendi. Günlerdir yapılan tropik fırtına uyarıları, İzmirlilerin hafta sonunu evlerinde geçirmesine neden oldu. Kent sakinleri, kasırga oluşacağı endişesiyle evlerinde kalmayı tercih edince İzmir'de günün her saati kalabalık ve canlı olan Alsancak ile Kordon'da mekanlar boş kaldı. İşletme sahipleri ise oluşması beklenen su baskınlarına karşı önlem aldı. Mekanların önleri, kum torbalarıyla kapatıldı. 

İzmir'de yağmurun yarın akşamdan itibaren etkisini yitirmesi bekleniyor.

@radyotrafik35